top of page
Adsız tasarım_edited.jpg

Merhaba, ben Diyetisyen Rümeysa Yaman.

 

Hayalimdeki mesleğe Hacettepe Üniversitesi'nde Beslenme ve Diyetetik bölümünü şeref öğrencisi olarak tamamlayarak ulaştım.

Üniversite eğitimim süresince Canan Aksoy Beslenme Danışmanlığı Merkezi, Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi, Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanes, ve İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nde yetişkin ve çocuk beslenmesi üzerine, Ankara Şehir Hastanesi ve Hacettepe Üniversitesi Kafeteryaları mutfaklarında kurum beslenmesi üzerine stajlar yaparak kendimi mesleğime hazırladım.

 

Lisans eğitimimin son yılında "Müziğin Varlığı, Müzik Türü ve Şiddetinin Akut Besin Tüketimine Etkisi" konulu bir tez ve "Sirkadiyen Ritim ve Beslenme" konulu bir seminer hazırladım.

Sporcu Beslenmesi, Bariatrik Cerrahi, Obezite ve Diyabet Tedavisi gibi konular başta olmak üzere birçok eğitim ve kurslara katıldım. Hala da bilgilerimi güncel tutabilmek adına katılımlara devam ediyorum.

Meslek hayatıma bir spor kompleksinde beslenme danışmanlığı hizmeti vererek başladım, bir güzellik merkezinde ve bir diyet kliniğinde de hizmet verdikten sonra kendi beslenme danışmanlığı merkezimi kurdum. Mesleğime kendi markam adı altında devam ediyorum.

 

Mesleğime başladığımdan beri amacım; birçok insanın hayatına dokunarak onlara sağlıklı beslenmeyi öğretmek. Bugüne dek yüzlerce danışanımla bunu başardık ve başarmaya devam ediyoruz.

bottom of page